انواع وام بانکی فوری روی سند ملکی

.11دی. 1400
۰ نظر
وام فوري روي سند وام كالا

یکی از ترفندهای دنیای اقتصاد برای ایجاد آسایش در زندگی مردم وام گرفتن است. شاید اصل این کلمه از مفهوم قرض دادن گرفته شده باشد، اما امروزه یکی از راهکارهایی که مردم برای تامین نقدینگی لازم در کارهای مختلف خود استفاده می‌کنند، به شمار می‌آید. در واقع وام، نوعی قرض است که در آن فرد یا موسسه وام‌دهنده مقداری پول نقد را در ازای سودی ثابت و مشخص به وام‌گیرنده پرداخت می‌کند. در این روش فرد یا موسسه وام‌دهنده که معمولاً بانک‌ها هستند، در ازای دریافت ضمانت مانند چک، فیش حقوقی، سند خانه یا زمین، خودرو یا موارد دیگر مبلغی را به‌عنوان قرض به فرد وام‌گیرنده پرداخت می‌کنند. در این مطلب با انواع وام فوری با سند ملکی آشنا می‌شوید.

بازپرداخت وام معمولا در قسط‌های ماهانه تنظیم می‌شود. فرد وام‌گیرنده نیز متعهد می‌شود در زمان‌های مشخص تعیین‌شده، نسبت به بازپرداخت اصل وام و سود آن‌ها اقدام کند. لازم به ذکر است ضمانت‌های اجرایی که فرد وام‌گیرنده آنها را ارائه داده، به ‌عنوان تضمینی برای بازپرداخت وام محسوب می‌شوند. در صورت عدم پرداخت قسط‌ها، وام‌دهنده می‌تواند از این اعتبارات برای برداشت اصل و سود پول خود استفاده کند. البته قوانین وام بانکی در ایران دارای یک روش و تعریف کلی است که اکثریت بانک‌ها از آن تبعیت می‌کنند. با توجه به اینکه وام می‌تواند برای هر دو طرف وام‌دهنده و وام‌گیرنده سوددهی به دنبال داشته باشد، رعایت نکات مهم اصول دریافت وام کاملاً ضروری است. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع وام بانکی و نحوه و شرایط آن آشنا کنیم.

انواع وام

انواع مختلفی از وام‌ها نیز وجود دارد که برحسب نیاز، بانک‌ها آماده پرداخت آنها به وام‌گیرنده‌ هستند. در این بین برخی از آن‌ها مختص به بانک‌هایی خاص بوده و برخی نیز به‌صورت عمومی در اکثر بانک‌ها قابل دریافت هستند. همچنین بسته به نوع وام، مدارک و ضمانت‌های مختلفی هم برای هر یک لازم است.

  • وام ازدواج
  • وام خودرو
  • وام جعاله تعمیر مسکن
  • وام کالا

وام کالا

وام خرید کالا یکی ‌از انواع تسهیلاتی است که بانک‌ها و موسسات مالی برای تامین بودجه خرید لوازم‌خانگی ضروری به مشتریان ارائه می‌دهند. البته هر کدام از آنها با مدارک و ویژگی‌های خاص خود اقدام به پرداخت این وام می‌کنند. این وام برای خرید کالاهای ایرانی اعم از از وسایل خانه مانند فرش، یخچال و ماشین لباسشویی و … در نظر گرفته شده است. این وام در بیشتر بانک‌ها با سود ۱۸ درصد ارایه می‌شود که معمولاً هم نیاز به ضامن کارمند با فیش کسر از حقوق خواهد داشت.

وام جعاله تعمیر مسکن

وام تعمیر مسکن، یکی از تسهیلات مهمی است که برخی از بانک‌ها ارائه می‌دهند. این نوع وام به دارندگان خانه‌های قدیمی برای تعمیر و نگهداری خانه‌ها اعطا می‌شود. وام تعمیرات همان‌طور که از نامش پیداست، برای تعمیر و بازسازی خانه‌هایی داده می‌شود که نیاز به تعمیر جدی و اساسی دارند. این وام در اکثر بانک‌های کشور پرداخت می‌شود؛ اما اصلی‌ترین مرجع آن بانک مسکن است. برای دریافت هر وامی طبق قانون بانک مرکزی،  باید ضامن‌های لازم را داشته باشید. برای مبالغ کم وام تعمیر مسکن، ۲ تا ۳ ضامن رسمی دولت با گواهی کسر از حقوق یا ضامن معتبر دیگر کفایت می‌کند. اما برای مبالغ بالای ۵۰ میلیون تومان حتما باید سند ملکی ارائه کنید که تا پایان اقساط در رهن بانک وام دهنده بماند.

وام خودرو

یکی از وام‌های رایج بانک‌های دولتی و خصوصی، وام خرید خودرو است که افراد می‌توانند در زمان خرید خودرو از آن استفاده کنند. این وام هم مثل همه تسهیلات بانکی دارای شرایطی است و نیاز به مدارکی همچون خرید خودرو و ضمانت با فیش کسر از حقوق کارمندان رسمی دولت دارد. این وام تنها برای خودروهای داخلی می باشد و دارای سقف مشخصی است که توسط اکثریت بانک‌ها پرداخت می‌شود. نرخ سود آن نیز ۱۸ درصد محاسبه می‌شود. البته برای خودروهای گران‌قیمت امروزی این وام خیلی قابل‌توجه نیست، اما می‌توان برای پر کردن کمبود نقدینگی یا ارتقاء خودرو مورد نظر خود از آن کمک گرفت.

وام ازدواج

یکی از رایج‌ترین انواع وام در ایران، وام ازدواج است. این نوع وام از سوی دولت برای تسهیل ازدواج جوانان و بالا بردن روحیه آنها در بدو شروع زندگی، پرداخت می‌شود. این وام از طرف هیئت دولت و مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و هر ساله بر حسب تورمی که در جامعه ایجاد می‌شود، به سقف آن افزوده می‌شود. از همان ابتدای تصویب این طرح، میزان سود آن ۴% اعلام شده و به دلیل داشتن سود کم برای آغاز زندگی یک زوج جوان، می‌تواند مناسب باشد. برای گرفتن این وام از زمان عقد تا دو سال می توانید اقدام کنید. برای گرفتن این وام ضمانت‌های لازم در هر بانکی متفاوت است. اما به‌صورت کلی دو ضامن کارمند رسمی با فیش کسر از حقوق برای هر کدام از وام‌ها، اصلی‌ترین مدرک لازم برای دریافت این نوع وام محسوب می‌شود.

 وام فوری با سند ملکی چیست؟

دغدغه‌ بسیاری از مردم، دریافت وام فوری از بانک‌ ها می باشد. وام فوری عموما وامی است که بانک‌ها در شرایط خاص و در کوتاه‌ترین زمان و ظرف دو یا  چهار روز کاری آن را پرداخت می‌کنند. موقعیتی را تصور کنید که احتیاج به پول نقد فوری دارید. وام فوری با سند ملکی بدون ضامن از سری وام هایی است که فرد می تواند بدون هیچ مشکل و زحمتی آن را تهیه کند. در واقع سند ملکی به عنوان ضمانت تحت اختیار بانک قرار می‌گیرد تا اقساط وام پرداخت شود. متقاضیان دریافت این وام در صورت داشتن سپرده یا حتی بدون سپرده‌گذاری اما با داشتن ضامن یا سند ملک، می‌توانند این وام را دریافت کنند.

نحوه و شرایط دریافت وام فوری با سند ملکی

شرایط دریافت وام فوری با سند ملکی در میان بانک ها یکسان نیست. هر کدام از بانک‌ها قوانین مختص به خود را دارند که شخص ملزم به رعایت تمامی آن‌ها است. البته دریافت این نوع وام کار دشواری نیست. شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و با طی مراحل اختصاصی در هر شعبه نسبت به دریافت وام خود اقدام کنید.

بانک انصار، بانک سپه، بانک تجارت، بانک ملت و چند بانک دیگر از جمله بانک‌هایی هستند که به صورت فوری به متقاضیان خود وام با سند ملکی ارائه می دهند. در نظر داشته باشید سند ملکی که به بانک مورد نظر خود ارائه می‌دهید، باید ۶ دانگ، با ارزش و معتبر باشد. این سند نباید هیچگونه مشکل احتمالی داشته باشد. علاوه بر آن سند ملکی باید به طور رسمی در دفاتر منتخب به ثبت رسیده باشد. در غیر این صورت هیچ ارزشی برای بانک ندارد.

نکته قابل توجه دیگر اینکه سند ارائه شده به بانک در رهن بانک یا موسسه دیگری نباشد. همچنین نباید وام پرداخت نشده‌ای از قبل داشته باشید. فرد متقاضی وام باید دارای سابقه درخشان بوده و نباید هیچ گونه چک برگشتی داشته باشد. در صورت داشتن این شرایط تمامی هزینه‌ها اعم از انتقال سند، کارشناس و غیره بر عهده شخص گیرنده‌ وام است. مبلغ این وام با توجه به سند ملکی که شما ارائه می دهید، متغیر بوده و در اکثر بانک‌ها سود ۱۸% برای آن محاسبه می‌شود.

کدام بانک ها و با چه شرایطی در سال ۱۴۰۰ وام فوری با سند ملکی دارند؟

در ادامه مطلب به صورت جامع شرایط وام فوری با سند ملکی در سال ۱۴۰۰ را بررسی می‌کنیم.

وام فوری با سند ملکی از بانک ملت

بانک ملت با قبول سند ملکی وام‌های متنوعی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند. بازپرداخت ۵ ساله در اقساط ماهیانه بوده و وام به مالک سند ملکی و بستگان درجه یک مالک اعطاء می‌شود. ملک مسکونی باید سهل‌البیع ( ملک دارای قید نبوده و به راحتی و مدت کم و مبلغ متعارف قابل خرید و فروش و انتقال)، بلامعارض و شش‌دانگ باشد.

وام فوری بدون ضامن بانک رفاه

طبق اعلام بانک رفاه کارگران سقف تسهیلات طرح سودمند، ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود. در این طرح متقاضیان می‌توانند بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد سپرده خود تسهیلات دریافت کنند. مدت‌ زمان بازپرداخت وام سودمند در سه قالب ۳۶ ماهه تعیین‌شده و سقف این وام ۵۰ میلیون تومان است. نرخ سود تسهیلات این طرح بر اساس میزان تسهیلات و مدت‌زمان بازپرداخت تعیین می‌شود که حداقل آن ۲ و حداکثر ۷ درصد محاسبه می‌شود.

وام فوری بانک ملی

وام فوری بانک ملی در واقع همان وام خرید کالا بوده و سقف این وام ۵۰ میلیون تومان است. برای بهره‌گیری از این تسهیلات، وام‌گیرنده می‌تواند با ارائه پیش فاکتور کالاهای خریداری شده یا در قالب کارت اعتباری صرفا جهت خرید کالا مبلغ وام را دریافت کند. این وام شامل کلیه افراد بالای ۱۸ سال است که دارای فیش حقوقی یا پروانه کسب هستند. جهت استفاده از وام فوری بانک ملی، ابتدا باید یک حساب قرض‌الحسنه در بانک ملی داشته باشید. در صورتی که رتبه اعتباری خوبی در سیستم بانکی کشور داشته باشید، با یک ضامن کارمند می‌توانید این وام را دریافت کنید. در غیر این صورت سه ضامن جهت دریافت وام نیاز است.

وام فوری بانک رسالت

یکی از بهترین گزینه‌ها برای دریافت وام فوری با سود کم، دریافت وام ۶۰ میلیونی بانک قرض‌الحسنه رسالت است. برای دریافت این وام چنانچه در این بانک حساب دارید، باید وارد اینترنت بانک رسالت شده و تقاضای وام خود را ثبت کنید. در غیر این‌صورت لازم است بعد از افتتاح حساب، مبلغی را برای ۳ تا ۶ ماه برای سپرده‌گذاری در نظر بگیرید. سپس درخواست وام خود را در اینترنت بانک رسالت ثبت کنید. جهت ضمانت وام فوری بانک رسالت در مواردی که ضامن یا وام گیرنده اعتبار کافی نداشته باشد، تعداد ضامن افزایش یافته و در غیر این‌صورت یک ضامن کافی است. حداکثر زمان بازپرداخت وام فوری بانک رسالت ۱۲ تا ۶۰ ماه و نرخ سود وام ۲ درصد محاسبه می‌شود.

وام فوری بانک صادرات

وام فوری بانک صادرات نیز مانند بانک ملی، در واقع همان وام خرید کالا و سقف این وام ۵۰ میلیون تومان است. برای دریافت این تسهیلات در ازای ارائه پیش فاکتور، مبلغ وام در وجه فروشنده به صورت چک صادر می‌شود. برای درخواست وام فوری بانک صادرات باید در این بانک حساب قرض‌الحسنه داشته و چک برگشتی و بدهی بانکی نداشته باشید. تعداد ضامن مورد نیاز وام فوری بانک صادرات، ۲ نفر کارمند دولت با فیش کسر از حقوق است. سود وام ۱۸ درصد و حداکثر زمان بازپرداخت ۳۶ ماه است.

مهدی علی پور

فارق التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه شریف عضو اتحادیه املاک و دارای ۱۰ سال سابقه مشاور املاک در مناظق ۳ و ۴ تهران ودارای ۵ سال سابقه جواز کسب درجه ۱ دارای گواهینامه مهارت تخصصی از اتحادیه مشاورین املاک تهران مهارت در خرید و فروش املاک کلنگی و ساخت و ساز و مشارکت در ساخت

پیام بگذارید